تبلیغات
اخبار ظهور نور - چند حدیث مربوط به فضائل شاه مردان
اخبار ظهور نور
اللهم عجل الولیک الفرج
سه شنبه 23 اسفند 1390 :: نویسنده : محمد حسین

چند حدیث مربوط به فضائل شاه مردان ،شیر یزدان،حیدر کرار ، حضرت امیر المونین علی علیه السلام 
مولای ما،سرور و سالار عالمیان


*تعجیل در فرج و سلامتی آقا امام زمان (عج) یک صلوات*
لطفا روی ادامه مطلب کلیک کنید
....


علی (ع)  از زبان پیامبر

مردی در برابر حضرت علی علیه السلام فخر فروشی کرد. رسول خدا صلی الله علیه و آله با شنیدن این سخنان، به حضرت علی علیه السلام فرمود:« تو باید بر همه اعراب افتخار کنی، زیرا پسرعمو و پدر همسرت، همسرت، برادر و عمو و فرزندانت بزرگوارترین افراد در میان اعراب هستند.

 حلم و دانش تو از همه بیشتر است؛ در اسلام پیشتاز و پیشرو بوده‌ای و جان و مالت را بیش از همه به خطر افکنده ای؛ کتاب خدا (قرآن) را بیشتر از همه خوانده ای و به سنت من از همگان آگاهتری؛ در برخورد با دشمنان شجاعترین هستی و نزد خداوند و من بخشنده‌ترین، زاهدترین، راستگوترین و محبوب‌ترین مردم هستی.

 تو پس از من سی سال زنده خواهی بود و عمرت را به عبادت خدا و صبر بر ستم قریش سپری خواهی کرد. آنگاه اگر یارانی یافتی، در راه خدا با آنان بر اساس تأویل قرآن خواهی جنگید، همان‌گونه که همراه با من بر اساس تنزیل قرآن جنگیدی. سپس به شهادت خواهی رسید و محاسنت با خون سرت رنگین خواهد شد. قاتل تو همانند پی‌کننده‌ی ناقه‌ی صالح نزد خداوند مبغوض و ملعون است.

 

بحارالانوار، ج 40، ص 1، حدیث 1 -------- احتجاج طبرسی

 

 

علی (ع) معلم وحی الهی

 

امام صادق علیه السلام فـــرمود:

هنگامی که جبرئیل اذان و اقامه را از سوی خداوند بر رسول خدا صلی الله علیه و آله نازل کرد، سر مبارک پیامبــــر در دامان علی علیه السلام بود.

جبرئیل اذان و اقامه را گفت. رسول خدا برخاست و فــــرمود:«ای علی، شنیدی؟»

علی علیه السلام پاسخ داد:« آری

فرمود:« بلال را صدا بزن و آن را به او بیاموز

علی علیه السلام نیز بلال را فرا خواند و اذان را به او آموخت.

 

بحارالانوار، ج 40، ص 62، حدیث 96-------- فروغ کافی

 

 

فضیلت های بی بدیل

عبدالله بن عباس می‌گفت: علی علیه السلام چهار افتخار و فضیلت بزرگ دارد که هیچ عربی ندارد:

او اولین کسی است که با رسول خدا صلی الله علیه و آله نماز خوانده است.

او پرچمدار پیامبر در همه جنگ ها بوده است.

در جنگ احد همه سپاهیان اسلام گریختند جز علی که ثابت قدم در کنار پیامبر ماند.

او بود که پیامبر را پس از مرگ غسل داد و در قبر گذاشت.

بحارالانوار، ج 40، ص 8، حدیث 19 ------ خصال

 

فاروق اعظم –صدیق اکبر

سلمان و ابوذر و مقداد می گویند: در زمان خلافت عمر بن خطّاب، مردی از کوفه برای دستیابی به حق و حقیقت نزد ما آمد به او گفتیم: «بر تو باد به کتاب خدا (قرآن)؛ از آن جدا مشو! و بر تو باد به ولایت علی بن ابی طالب که او هرگز از قرآن جدا نمی شود. ما گواهی می دهیم که از رسول خدا صلی الله علیه و آله شنیدیم که می فرمود: همانا علی با حق است و حق با اوست و این دو از هم جدا نمی شوند. علی اولین مؤمن به خداست و اولین کسی است که روز قیامت با من مصافحه می کند. او صدیق بزرگ است و جداکننده میان حق و باطل و وصی من و جانشین پس از من در میان امّتم، و بر اساس سنّت من با دشمنان می جنگد. »

آن شخص به ما گفت: «پس چرا مردم به ابوبکر (صدیق) و به عمر (فاروق) می گویند؟»

گفتیم: «تو آیا نسبت به حق علی ناآگاهی؟» عمر و ابوبکر همانگونه نسبت به مقام خلافت رسول الله ناآگاهند نسبت به حق امیرالمؤمنین نیز جاهل و ناآگاهند. صدیق و فاروق اسم ابوبکر و عمر نیست زیرا آن دو اسم کسی غیر آنان است. به خدا سوگند، که علی، صدیق اکبر و فاروق ازهر (درخشان، فروزنده) است او خلیفه رسول الله و امیرالمؤمنین است. رسول خدا ما و آنان (عمر و ابوبکر و سایر مردم) را فرمان داد که به عنوان امیرالمؤمنین به علی سلام کنیم و همگی ما این کار را کرده ایم.»

سلیم بن قیس می گوید: از سلمان فارسی شنیدم که می فرمود: همانا علی علیه السلام دری است که خداوند آن را گشوده است، هر کس از آن برآید مؤمن است و هر کس از آن خارج گردد کافر است.

بحارالانوار، ج 38، ص 30، شماره 30 ------ فضائل

بحارالانوار، ج 40، ص 97 ------ کتاب سلیم بن قیس

 

برگزیده خداوند متعال در زمین

امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمود:« من حجت خداوند هستم. من خلیفه (جانشین) خداوندم. من صراط (راه) خداوندم. من در خداوندم. من خزانه‌دار دانش خداوندم. من امین اسرار الهی هستم. من امام مردم بعد از محمد پیامبر رحمت و بهترین خلق خدا هستم.»

بحارالانوار، ج 39، ص335، حدیث1 -------- امالی صدوق

 

وارث علم پیامبر (ص)

حضرت علی علیه السلام می‌فرمود:

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به من چنین وصیت کرد که:« هر گاه از دنیا رفتم، مرا با شش مشک از چاه غرس (چاهی در مدینه که پیامبر آبش را گوارا و تمیز می‌دانست) غسل بده و کفنم کن، سپس دهانت را بر دهان من بگذار.»

من به وصیت پیامبر عمل کردم و دهانم را بر دهان او گذاشتم و او در آن حال، مرا از همه حوادث تا روز قیامت با خبر فرمود.

بحارالانوار، ج 40، ص 213، حدیث1 -------- بصائرالدرجات


حامل لوای حمد


سعد بن ابی وقاص می گوید:

روز جمعه ای با رسول خدا صلی الله علیه و آله نماز صبح را به جماعت خواندیم. آن گاه پیامبر رو به ما کرد و بر خداوند متعال درود فرستاد و فرمود:

« روز قیامت من می آیم در حالی که علی بن ابیطالب علیه السلام پیش روی من است و به دستش لوای حمد دارد. لوای حمد دو تکه است، تکه ای از سُندس (حریر و دیبا) و تکه‌ای از استبرق (حریر زربفت).

در این هنگام مردی بادیه نشین با شتاب به طرف رسول خدا رفت و گفت:« در باره علی بن ابی طالب چه می گویی، زیرا درباره او اختلاف فراوانی وجود دارد.»

رسول خدا لبخندی زد و فرمود:« ای اعرابی، چرا درباره علی اختلاف فراوانی وجود دارد؟ علی رابطه اش با من مانند سرم برای بدنم است و مانند دکمه برای لباسم. » (رسول خدا می‌خواهد بگوید همان گونه که بدن بدون سر حیاتی ندارد و لباس بدون دکمه کاربردی ندارد، پیامبر منهای علی برای هیچ کس فایده ندارد؛ باید در کنار رسول خدا، علی را پذیرفت و به او مؤمن بود.)

آن عرب بادیه نشین با خشم به پیامبر گفت:« ای محمد، من نیرو و قدرتم از علی بیشتر است. آیا علی می تواند لوای حمد را حمل کند؟!»

پیامبر فرمود:« آرام بگیر، اعرابی! همانا خداوند روز قیامت به علی ویژگی های گوناگونی عنایت می کند: به او زیبایی یوسف می دهد و زهد یحیی و صبر ایوب و بخشش آدم و نیروی جبرئیل. لوای حمد به دست اوست، همه مردم در زیر این لواء هستند و گرداگرد او را امامان و تلاوت کنندگان قرآن و اذان گویان گرفته اند. و آنها کسانی هستند که در قبرها به بدنهایشان کرم نمی‌افتد.»

بحارالانوار، ج 39، ص 216، حدیث 8 ----------- تفسیر فرات کوفی

نوع مطلب : فضایل امیرالمونین علیه السلام، 
برچسب ها : شیعه، سنی، شیعه و سنی، گفتگوی آرام میان شیعه و سنی، خانه حضرت زهرا س، حمله عمر، حمله به خانه وحی، آیا حمله صورت گرفته، حمله به خانه حضرت امیرالمونین، دانلود پی دی اف، pdf، اخبار احادیث، احادیث ظهور، احادیث ظهور نور، احادیث فتنه، روایات منجی، آخرالزمان، احادیث آخرالزمان، انبیاء، اخبار ظهور، اخبار پیغمبران گذشته، علامه میرجهانی(ره)، کتاب نوائب الدهور فی علائم الظهور، مرحوم حاج سید حسن میرجهانی طباطبایی(ره)، کتاب مقدس عهد عتیق، بشارت داوود نبی، کتاب مقدس زبور، اسامی حضرت حجت(عج)، القاب امام زمان (عج)، اسامی والقاب امام عصر(عج)، اسمهای حضرت مهدی (عج)، تمام اسمهای امام زمان(عج)، تمام القاب حضرت حجت (عج)، اخبار ظهور نور، اخبار قران، اخبار راجع به ظهور، امام زمان، علامه میر جهانی، ظهور نور، احادیث 13و14، احادیث، اخبار احادیث 13و14، امامان، پیامبر، الله، ملاحم و فتن، نعیم، فتنه، فتنه آخرالزمان، آخرالزمان و فتنه هایش، اخر، آخر، امام زمان عج، امام مهدی عج، مهدی بیا، مهدی، حضرت مهدی عج، حضرت، امام، فقیه، عادل، گناه، ثواب، دجال، دجالیه، یک چشم، دولت، سلیم بن قیس، کتب، کتاب، راوی، سند، اسناد، شرک، بت پرستی، سیاهی، کافر، مسلمان، مسلمین، قمه زنی، قمه، قمه زنان، محرم، صفر، عاشورا، تاسوعا، دهه محرم، امام حسین علیه السلام، امام حسن علیه السلام، امیرالمونین، علی، علی علیه السلام، سادات، سبز،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 25 اردیبهشت 1393 12:34 ق.ظ
کتاب نوایب الدهول فی علایم الظهور را به چه صورت میتوان خرید (از کجا ؟)
محمد حسینسلام
ادرس دقیقی ندارم ك خدمتتون عرض كنم،و فكر نمیكنم ك این كتاب چاپ جدیدی داشته باشه
مگر اینكه از كتاب فروشی هایی ك كتاب های قدیمی دارند تهیه فرمایید...

التماس دعای فرج
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

*بر مشامم میرسد هر لحظه بوی انتظار*بر دلم ترسم بماند آرزوی وصل یار*تشنه ی دیدار یارم ای اجل مهلت بده*تا ببینم با دو چشمم چهره ی زیبای یار*
*اللهم عجل لولیک الفرج*
سلام علیکم،این وبلاگ فقط جهت نشر اطلاعاتی جامع و ریشه دار از کتب موثق راجع به ظهور حضرت(ع) و روایات و احادیث در این باره و ترویج فرهنگ اهل بیت دایر گردیده است انشاءالله خداوند ظهور حضرت را هرچه سریع تر ممکن سازد *یا علی مدد*
مدیر وبلاگ : محمد حسین
نویسندگان
نظرسنجی
ختم صلوات برای ظهور و سلامتی حضرت صاحب الامر (عج).سهم شما ؟


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :